První kroky k vestavěné skříni

Co je dobré si promyslet před návštěvou našeho odborníka nebo naší kanceláře?

Prvním správným krokem k nové vestavné skříni je odborné poradenství.

Při realizaci vestavných skříní je prakticky vše řešitelné a je možné navrhnout celou řadu variant. Pro velký výběr možností se snažíme zákazníkovi usnadnit rozhodování následujícími praktickými radami, díky kterým si může vytvořit lepší představu o vlastních prostorových potřebách, vnitřním uspořádání, materiálových možnostech apod.

Doporučujeme také navštívit stránku vzorových kalkulací, kde jsme připravili kalkulační příklady skříní na míru a vestavných skříní.

Než se setkáte s naším odborným poradcem

setkání s poradcemPromyslete si, k jakým účelům bude vestavná skříň sloužit, případně kolik osob ji bude využívat.

Existují nějaká prostorová omezení při vlastní realizaci řešení? Rozvody vody, elektro, plynu, topení, umístění radiátorů, nestandardní rozměry nebo atypické provedení stěn a stropů?

Změřte si hlavní rozměry pro prostor vestavné skříně: výšku, šířku a hloubku. Ideální je také jednoduchý nákres.

Abychom mohli zpracovat návrh skříně potřebujeme znát 3 základní rozměry

  1. Výšku (vestavěné skříně na míru se většinou dělají až do stropu, protože nejlépe využijete prostor pro skříň určený. Výška posuvných dveří do skříně je limitována výškou rámu 275 cm, vyšší prostory se řeší individuálně -nejčastěji formou nástavců).
  2. Šířku (celková šířka skříně není nijak limitována, omezeni jsme nosností šatních tyčí a nepodepřených polic, jejichž maximální délku doporučujeme cca 1 m).
  3. Hloubku (na systém námi dodávaných posuvných dveří je minimální doporučovaná hloubka skříně 65 cm při vybavení skříně klasickou šatní tyčí. Pokud váš prostor nemá dostatečnou hloubku, najdeme samozřejmě alternativní řešení - výsuvné věšáky, jiné způsoby otevírání atd.).

Je dobré si uvědomit umístění plánované skříně - jedná-li se o skříň do prostoru, do výklenku, do rohu, popř. o přepažení místnosti dělící příčkou.

Pokud je to prostorově možné, využijte při pořízení vestavné skříně na míru celou výšku stěny. Do horních částí vestavné skříně můžete uložit věci, které často nepoužíváte, jako jsou například kufry nebo sezónní oblečení.

Zamyslete se nad otevíracím systémem. Posuvné dveře jsou praktičtější než dveře otevírací, a s kombinovanými výplněmi jsou nejen praktické, ale i dobře vypadají.

Zvolíte-li posuvné dveře, počítejte s tím, že zaberou 10 cm z celkové hloubky vestavné skříně. Pokud bude celková hloubka vestavné skříně na míru menší než 60 cm, doporučujeme dveře otevírací.

Výběr materiálů

vyběr materiáluSeznamte se předem s nabízenými materiály a rámy z nabídky.

Na korpus skříně používáme lamino tl. 18 mm v mnoha odstínech dřevodekorů a unibarev od výrobců EGGER a KRONOSPAN.

Možností, jakou vybrat výplň dveří, je opravdu hodně, záleží jen na vkusu a také na částce, kterou chcete do vestavěné skříně investovat. Hlavní část vestavěné skříně jsou dveře, na kterých se nevyplatí šetřit. Je to ta část skříně, která dotváří vzhled celého interiéru.

Mezi standardní a nejběžnější výplně posuvných dveří patří lamino (nejlevnější varianta výplně), stříbrné nebo bronzové zrcadlo (zrcadlová výplň opticky zvětší prostor nebo designově i prakticky doplní dveře z lamina) a v současné době také barevná skla LACOBEL v mnoha odstínech. Mezi oblíbené výplně dveří dále patří mléčné (lehce průsvitné) nebo čiré sklo CONNEX (sklo podlepené bezpečnostní fólií) a nejnovější skleněné výplně MATELAC - barevné sklo s matným povrchem a sametovým vzhledem.

Dáváte-li přednost přírodním materiálům a designu, můžete zvolit ratan nebo bambus.

Všechny materiály se dají libovolně kombinovat u velmi oblíbených dělených dveří, jejichž design si můžete zvolit dle vlastní fantazie.

Dalším důležitým materiálem, který je třeba vybrat, jsou rámy posuvných a otočných dveří. Můžete si vybrat mezi běžně používanými ocelovými profily v provedení STANDARD nebo LUX, které nabízíme v barvě kovu a dřevodekoru, a kvalitními hliníkovými rámy, které nabízíme v typech ALU standard, ALU Comfort a ALU Exclusive.

Světlé dveře vestavných skříní opticky nezmenšují celkový prostorový dojem tolik jako tmavé výplně a dokonale splynou se světlými stěnami a stropem.

Tmavé dveřní výplně vytvářejí větší prostorový dojem, jsou více dekorativní a nevyžadují prakticky žádnou údržbu.

Zrcadlové dveře a výplně ze skla prostor opticky zvětšují, vyžadují však častější údržbu, proto zvažte jejich použití, zvláště pokud máte malé děti.

Dveřní výplně z dřevin nebo ratanu jsou velice dekorativní a vhodné do kanceláří, pracoven, zasedacích nebo reprezentativních místností. V bytových domech najdou využití všude tam, kde je potřeba vzájemně sladit všechny dřevěné interiérové prvky.

Výběr doplňků

doplňkyDoplňky k vestavným skříním umožňují využít doslova každý centimetr prostoru, proto je užitečné použít při návrhu vnitřní vestavby skříně co nejvíce výsuvných košů, zásuvek a dalších úložných prvků.

Vybírat můžete z galerie na našich stránkách, případně později z katalogu u našeho poradce.

V nabídce najdete klasické doplňky jako například drátěné koše, výsuvné police, držáky na kravaty, kalhoty, boty, sklopné šatní tyče apod. Mezi zajímavé doplňky vestavných skříní patří držák na vysavač nebo držák na žehličku.

Přesné zaměření

přesné zaměření Pokud se vám náš návrh a cenová kalkulace líbí a rozhodnete-li si skříň u nás objednat, je možné si domluvit přesný termín návštěvy technika. Ten s sebou standardně vozí i vzorníky materiálů a rámů.

Technik na místě prostor přesně zaměří a na základě zjištěných rozměrů zpřesní finální technický výkres a rozměry. Na jejich základě na místě zpřesní také cenu (cena se většinou neliší o více než ± 5 %).

Následně s vámi technik uzavře Smlouvu o dílo, jejíž nedílnou součástí je i zaplacení zálohy na výrobu a dodávku objednávaného zboží ve výši 50% z ceny zakázky.

Máte-li zájem o konkrétní datum montáže, není problém si ho s technikem při zaměření domluvit. Dodací lhůta na montáž objednané zakázky je cca 10 -  14 pracovních dní, u nestandardních materiálů jako je dýha, žaluziové nebo bambusové výplně dveří je třeba počítat s delší dodací lhůtou.

nahoru