Rekonstrukce elektroinstalací

V rámci rekonstrukce jakýchkoliv objektů (bytů, domů, komerčních prostor) doporučujeme našim zákazníkům provést rekonstrukci elektroinstalace. Většina starších elektroinstalací je provedena v hliníku, který svými vlastnostmi není ideálním vodičem a zapříčiňuje řadu nepříjemností vedoucích až k požáru.

Naši odborníci vám rádi připraví rozpočet a navrhnou optimální řešení elektroinstalace ve vašem bytě/domě.

Elektroinstalace v panelových domech

Původní elektroinstalace hlavně panelových objektů je již daleko za hranicí své životnosti. Esteticky, ale především technicky je zcela zastaralá a nevyhovující. Hlavním problémem jsou hliníkové rozvody umístěné nejčastěji v dutinách stropních panelů nebo zalité betonovou mazaninou. Vlastní vodiče jsou díky působení oteplení vlivem přechodového odporu v proudových spojích vyhřáté a křehké (vysoká náchylnost k lámání i při nepatrném pohybu). Důsledkem toho je nefunkčnost zásuvkových okruhů. Extrémem jsou pak i požáry panelových domů z důvodu této zchátralé elektroinstalace.

Připravujete rekonstrukci bytu, domu nebo jen nějakého pokoje? Rádi vám s tím pomůžeme. Zlaté pravidlo při plánování počtu zásuvek a vypínačů praví, že jich nikdy není dost a většinou jsou na špatných místech (za skříní, postelí apod.). Níže vám přinášíme užitečnou pomůcku pro základní představu o počtu zásuvek.

Dobrá rada pro plánování elektroinstalace

 

nahoru