PVC a linoleum

PVCPVC podlahy jsou oblíbené pro svou odolnost a snadnou údržbu. Lina a podlahy z PVC nemají u mnoha zákazníků příliš dobrou pověst - většinou si je totiž spojují s šedou hmotou, která se v dobách socialismu pokládala snad všude, od úřadů, nemocnic a škol až po byty. Jenže takovéhle podlahy z PVC a lina jsou naštěstí už dávno minulostí!

Podlahy z PVC a lina prodělaly kvalitativní a designovou změnu, která je srovnatelná snad jen s laminátovými podlahami. Dnešní lina a PVC podlahy splňují estetické nároky i velmi přísných zákazníků - někdy jsou z dálky jen těžko k rozpoznání od laminátových podlah nebo dlaždic. Navíc jsou o něco měkčí a tudíž i šetrnější ke kloubům těch, kteří po nic chodí. Další nespornou výhodou podlah PVC a lin je nižší citlivost vůči relativní vlhkosti ve srovnání s podlahami laminátovými a také nesrovnatelně rychlejší instalace.

Všechny tyto výhody jsme přitom záměrně uvedly před tím, než zmíníme cenu, abychom se tak pokusili rozptýlit jeden rozšířený mýtus o PVC a linech. Ano, PVC a lina jsou cenově výhodnější než kvalitní laminátové podlahy, nebo dokonce podlahy dřevěné. Ale PVC a lino už není dnes nutné vybírat jen kvůli ceně - svojí kvalitou jsou důstojnou alternativou laminátovým podlahám - a pokud ty jsou například bezesporu vhodnější pro obytné místnosti, lina a PVC podlahy jsou často vhodnější například pro kuchyně, chodby apod. Zruční zákazníci pak znovu ocení možnost instalovat lino či PVC podlahu sami a ušetřit tak další prostředky. Rádi však dodáme podlahu PVC či lino zákazníkovi na klíč.

Výhody

Nevýhody

Nižší cena

Není to přírodní materiál

 Možnost instalace podlahy zákazníkem a další ušetření nákladů

Povrchová úprava je jednolitá a umožňuje snadnou údržbu

Řada zákazníků má estetické výhrady

 Stovky dekorů a nespočet barevných odstínů

 Vhodné pro alergiky

 

PVC je plastová podlahová krytina, která zahrnuje širokou škálu vzorů a barev v provedení homogenním a heterogenním.

Struktura heterogenní podlahové krytiny

Skládá se ze tří vrstev, odlišujících se od sebe buď složením nebo provedením. Tloušťka nášlapné (užitné) vrstvy určuje stupeň zátěže podlahové krytiny. Na trh se dodávají většinou v pásech, v menší míře i ve čtvercích. Tyto podlahoviny splňují požadavky pro aplikace v bytové i komerční výstavbě a v lehkém průmyslu.

heterogeni1. nášlapná vrstva
2. nosná vrstva
3. zpevňující podkladová vrstva (jen u některých typů)

 

Struktura homogenní podlahové krytiny

homogeniHomogenní podlahové krytiny jsou v celé své tloušťce stejného složení i provedení. Nášlapná (užitná) vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Vyrábí se v různých tloušťkách . Na trh se dodává ve formátu dlaždic nebo pásů. Tyto podlahoviny splňují požadavky pro aplikace v objektech s těžkým namáháním, jako jsou školy, nemocnice, obchodní domy, výrobní haly a jiné veřejné prostory.

podlahoviny elektrostaticky vodivé
(vnitřní elektrický odpor v rozsahu 5.104 - 1.106 Ω)

Podlahovina je určena pro aplikace do prostor s požadavkem na elektrostaticky vodivé provedení podlahy, např. prostory s nebezpečím výbuchu, laboratoře, ve zdravotnictví (RTG pracoviště, operační sály, přípravny), pro výrobu zdvojených podlah aj.

nahoru