Masivní dřevěné podlahy

masivní dřevěné podlahySníte o dokonalé podlaze, kontaktu s přírodou a nechcete kompromis? Nabízíme Vám pravou dřevěnou podlahu na celý život za jedinečnou cenu. Jenom dřevo může změnit charakter Vašeho prostředí, dodat pocit tepla a pohodlí. Vždyť se coby podlahovina používá v různých formách již po staletí. Dřevěné podlahy jsou oblíbené, příjemně hřejivé, praktické a estetické.
Masivní dřevěné podlahy mají dlouhou tradici a mohou mít mnoho podob. Od jednoduchých, hrubých podlah ze solidních fošen, přes palubky, perodrážkové dlouhé vlysy a parkety až po různé formáty lamparketek a mozaikových, nebo do vzorů skládaných zámeckých podlah. Existuje i mnoho způsobů a technologií pokládky masivních podlah, z nichž některé jsou poměrně náročné na čas, odbornost i vybavení. Výsledek ale stojí za to.

Výhody

Nevýhody

Dlouhodobá životnost, masivní dřevěná podlaha je podlahou pro několik generací

Pokládka poměrně náročná na čas a následný úklid

Možnost volby povrchové úpravy od přírodního olejování, přes vosky až k lakům, jež je opět možno volit podle báze, stupně lesku, síly vrstvy, tvrdosti, odolnosti atd

Povrchová úprava je jednolitá a umožňuje snadnou údržbu

V případě poškození povrchu je možno podlahu opakovaně přebrousit a renovovat. Skutečně luxusní vzhled

Vyšší cena pokládky vzhledem k vyšší spotřebě materiálů a větší pracnosti

Silná nášlapná vrstva 4 mm

Snižuje prašnost prostředí

Antialergická

Nižší rozměrová stabilita prvků v interierech s většími rozdíly teplot a vzdušné vlhkosti

Nezávadnost z hlediska životního prostředí

Bez formaldehydu a rozpouštědel

Vhodné pro podlahové vytápění

Výrazně zvyšuje cenu bytu či domu

 

Dřevěné podlahy dodáváme v různých tloušťkách dřeva a široké škále materiálů od dřev domácích až po dřevěné podlahy z exotického dřeva. Nabízíme vám pokládku podlah z palubek, parketových podlah a podlah z masivních fošen. Tento typ podlah lze samozřejmě pokládat jako plovoucí, nebo celoplošně lepené a dále rekonstruovat broušením a následným lakováním.

nahoru