Marmoleum

marmoleumPřírodní linoleum Marmoleum je přítomno na českém trhu již 10 let. Od roku 1994 se používá při realizaci interiérů komerční výstavby. Nyní holandský výrobce Forbo Flooring přichází s novinkou na český trh. Marmoleum click je přírodní plovoucí podlahovina vyráběna v lamelách a ve čtvercích.

Její vrchní vrstvu tvoří materiál Marmoleum, který je vyráběn ze směsi obnovitelných surovin a tím nepoškozuje životní prostředí. Nejdůležitější složku tvoří lněný olej, který je získáván z rostlin lnu. Společným smícháním s pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty vzniká směs, která je pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii. Pod vrchní vrstvou materiálu Marmoleum je umístěna voděodolná, extrémně hustá dřevovláknitá HDF deska opatřená z rubu vrstvou korku.

marmoleumDíky vrchní vrstvě z materiálu Marmoleum můžeme tuto podlahovinu řadit mezi ekologické podlahové krytiny, které přispívají ke zdravému bydlení.
Marmoleum zajišťuje přirozenou antistatičnost, prach i špínu lze snadno a rychle odstranit. Na jeho povrchu nedochází k množení bakterií, čímž je nejvhodnější podlahovinou pro lidi trpící alergiemi nebo astmatickými obtížemi. Marmoleum click je trvanlivá podlahovina a díky dvouvrstvé povrchové úpravě Topshield ještě odolnější vůči nečistotám a otěru. Kvalitní přírodní pigmenty poskytují barevnou stálost, takže Vaše podlaha bude vypadat stále perfektně. Marmoleum click navíc snadno dosahuje pokojové teploty, nestudí, zajišťuje útulnost, pohodlí a pocit tepla.

Marmoleum click je vhodné k instalaci na teplovodní podlahové topení.Moderní linolea (Marmoleum®, Marmorette, Colorette) jsou velmi odolná a nabízejí pestrou škálu barev a typů. Můžeme je zařadit mezi zvukoizolační podlahové povlaky (jsou měkké, pružné a zdola opatřené vrstvou jutové textilie). Běžná údržba je díky nové povrchové PU úpravě velmi snadná. Pro své hygienické vlastnosti a odolnost se linoleum již řadu let uplatňuje v nemocnicích, kancelářích či školách, pro svou barevnost se dnes velmi prosazuje i v obytném prostoru. Marmoleum Click je praktické a vysoce odolné, je vhodné pro použití kolečkových židlí, odolné vůči vzniku skvrn a změny odstínu barev a zároveň poskytuje možnost použít teplovodní podlahové vytápění.

Záruka kvality: 10-ti letá záruční doba pro bytové prostory, 5 let pro ostatní prostory hladký povrch - jednoduchá denní údržba.

Dodává se ve čtvercích - 30 x 30 cm nebo panelech - 90 x 30 cm. Tloušťka panelů i čtverců je 9,8 mm.

nahoru