Korkové podlahy

korkové podlahyKorek je na dotek nejhřejivějším materiálem (odráží teplo zpět do nohou) a díky své pružnosti je nejen zdravý na chůzi, ale také dokáže skvěle odrážet a tlumit zvuk. Poškodit ho mohou zpravidla jen ostré předměty a skoro vždy jde o vadu opravitelnou (zbroušení nebo výměna poškozeného dílce). Navíc máte k dispozici velký výběr textur a barevných odstínů.
Problematickým bodem je pokládka: není-li korek pokládán v plovoucím systému (na nosné HDF desce 3 mm korku), bývá pokládka časově náročná a často zůstávají viditelné spáry mezi jednotlivými čtverci. Životnost: běžné korkové čtverce 15 let ( v případě masivu lze obnovit), barevný korek s tvrdým vinylovým povrchem a plovoucí korková podlaha i více než 20 let. Korek je přírodní produkt. Je vynikajícím přírodním izolantem. Ideálně pružný. Nepodléhá hnilobě. Je vysoce odolný proti oděru a snadno se udržuje. Působí antistaticky a je hypoalergenní. Pro svoji rozměrovou stálost a nulovou nasákavost ideálně nahrazuje keramickou i kamennou dlažbu v místnostech jako je kuchyň či koupelna. Další skvělou vlastností je přírodní energie ukrytá v dokonale uzavřených vzduchových buňkách.

 

Výhody Nevýhody
Nižší cena Řada zákazníků má estetické výhrady
Dlouhá životnost
Dobře tlumí hluk
Není-li korek pokládán v plovoucím systému (na nosné HDF desce 3 mm korku), bývá pokládka časově náročná a často zůstávají viditelné spáry mezi jednotlivými čtverci
 Měkké a teplé na dotek
Vhodné pro alergiky

 

nahoru